Máme rádi přírodu i moderní technologie

 

Učíme se programovat, vytváříme počítačové hry
a trávíme čas ve zdravém prostředí.

 

Kurzy programování spojené s pobytem venku

Děti provedeme IT světem, učíme základy programování, pomůžeme a poradíme, ale na většinu věcí přicházejí děti samostatně. Kroužek je určený především pro děti od 8 do 14 let. Mladí dobrodruzi jsou i ajťáci, vodáci, lukostřelci, horolezci, turisté, zkrátka lidé, které baví mnoho věcí. Učíme se všemu, co je potřebné a užitečné jak pro nás, tak i pro celý svět.

 

Především tvoříme, učíme se

Vytváříme jednoduché 2D hry ve vysoko-úrovňovém jazyce GML (vývojové prostředí LateralGM). Programujeme roboty ve vizuálním programovacím jazyku Scratch. Notebooky zapůjčíme dětem zdarma. Každý Mladý dobrodruh se může zůčastnit outdoor IT kurzů, nebudeli naplněna kapacita.

 

V týdnu i o víkendech

Většinou se scházíme venku, v chladném nebo zimním období většinu času trávíme v dočasné klubovně na adrese Oblá 28, nebo ve škole na ulici Svážná, novou klubovnu připravujeme - snad brzy.  Vyrážíme na jednodenní i vícedenní výlety do přírody, táboříme, stanujeme, chataříme, vaříme a notebooky otevíráme na inspirativních místech. Termín a čas schůzek naleznete v kalendáři akcí.

Kapacita kroužku je omezena.  Skupiny tvoříme po 5 účastnících dle věku. Termíny IT kurzů jsou dle domluvy. Skupina NL-2 (otevřeno přihlašování) - každý pátek od 16:00 do 17.30, sraz Oblá 28.

 

Přihlásit

Poptat jiný termín 

 Nově přihlášení: Lukáš R (9), Jan Š. (10), ..  Přihlašování stále otevřeno ;)  25.zaří startujeme!

Notebooky

Dětem zapůjčíme notebook k tvorbě zcela zdarma, za přístroj si zcela ručí sám provozovatel v plné výši. Děti si mohou donést i své notebooky, ale za případné škody na osobních zařízeních neručíme. Prostředí a forma kurzů neumožňuje bezpečně používat vlastní zařízení, proto účastí na kurzu se zříkáte možných náhrad, ať už se jedná o nehodu nebo nedbalost. Úmyslné poškození netolerujeme!

 

Vareni

 

LateralGM

LateralGM je vývojové prostředí pro vytváření her, tento nástroj poskytuje snadno použitelný systém Drag & Drop, to znamená že mohou zapojit i ti nejmenší vývojáři. GML je vysokoúrovňový výkonný programovací jazyk, který je podobný C ++, je tedy kompatibilní pro výuku a pokročilé vývojáře. LateralGM poskytuje výkonné a poměrně snadno použitelné rozhraní pro spojování částí hry, jako jsou zvuky, animovaná grafika, a dokonce i editor místnosti, úrovně či scény. 

 

Energie a internet

V lese máme mobilní internet včetně baterie s měničem na 230 V. Zkrátka sen každého ajťáka. Solární panely jsou dnes nejlepším a nejekologičtějším zdrojem energie. 

 

 

Cena kurzů - ZDARMA

Členské příspěvky nevybíráme, přesto bez vaší finanční podpory nemůžeme dělat to, co děláme; shledáváte-li naši činnost smysluplnou, budeme rádi, když naši práci oceníte.