Máme rádi přírodu i moderní technologie

 

Učíme se programovat, vytváříme počítačové hry
a trávíme čas ve zdravém prostředí.

 

Kurzy programování spojené s pobytem venku

Děti provedeme IT světem, učíme základy programování, pomůžeme a poradíme, ale na většinu věcí přicházejí děti samostatně. Kroužek je určený především pro děti od 9 do 14 let. Mladí dobrodruzi jsou i ajťáci, vodáci, lukostřelci, horolezci, turisté, zkrátka lidé, které baví mnoho věcí. Učíme se všemu, co je potřebné a užitečné jak pro nás, tak i pro celý svět.

 

Především tvoříme, učíme se

Vytváříme jednoduché 2D hry ve vyskoúrovňovém jazyce GML (vývojové prostředí LateralGM). Programujeme roboty ve vizuálním programovacím jazyku Scratch. Notebooky zapůjčíme dětem zdarma. Každý Mladý dobrodruh se může zůčastnit outdoor IT kurzů, nebudeli naplněna kapacita.

 

Kalendář akcí

 

V týdnu i o víkendech

Většinou se scházíme venku, v chladném nebo zimním období většinu času trávíme v klubovně. Vyrážíme na jednodenní i vícedenní výlety do přírody, táboříme, stanujeme, vaříme a notebooky otevíráme na inspirativních místech. Termín a čas schůzek naleznete v kalendáři akcí.

 

Notebooky

Dětem zapůjčíme notebook k tvorbě zcela zdarma, za přístroj si zcela ručí sám provozovatel v plné výši. Děti si mohou donést i své notebooky, ale za případné škody na osobních zařízeních neručíme. Prostředí a forma kurzů neumožňuje bezpečně používat vlastní zařízení, proto účastí na kurzu se zříkáte možných náhrad, ať už se jedná o nehodu nebo nedbalost. Úmyslné poškození netolerujeme!

 

Energie a internet

V lese máme mobilní internet včetně baterie s měničem na 230 V. Zkrátka sen každého ajťáka. Solární panely jsou dnes nejlepším a nejekologičtějším zdrojem energie. 

 

LateralGM

LateralGM je vývojové prostředí pro vytváření her, tento nástroj poskytuje snadno použitelný systém Drag & Drop, to znamená že mohou zapojit i ti nejmenší vývojáři. GML je vysokoúrovňový výkonný programovací jazyk, který je podobný C ++, je tedy kompatibilní pro výuku a pokročilé vývojáře. LateralGM poskytuje výkonné a poměrně snadno použitelné rozhraní pro spojování částí hry, jako jsou zvuky, animovaná grafika, a dokonce i editor místnosti, úrovně či scény.